30 października - WIELOKULTUROWE Światełko Pamięci

ESCAPE ROOM - Rodzinny SEANS BAJKOWY - DRZEWA RODZINNE

Wielokulturowe Światełko Pamięci - Inicjatywa, podzielona była na 3 części i odbywała się w VII Ogrodzie Jordanowskim w dniach 30-31 października 2019r.

30 października – w środę,  od 15.00-17.00 udostępniono tematyczny świetlicowy escape room, podczas którego uczestnicy mogli udać się w podróż po różnych krajach świata i dowiedzieć się, jak ich mieszkańcy obchodzą to listopadowe święto. Wędrówka kończyła się  w Meksyku, gdzie, przez wzgląd na barwne i radosne obchody, zostaliśmy do końca środowej zabawy. W ramach meksykańskiej części wieczoru, w specjalnie przygotowanej scenerii uczestnicy obejrzeli bajkę „ Coco”, pokazującą siłę więzi rodzinnych oraz to jak ważne jest pamiętanie o naszych bliskich, którzy odeszli. Seans wzbudził dużo emocji i dostarczył wielu wzruszeń, zwłaszcza u dorosłej części widowni. Podczas seansu serwowany był sok jabłkowy oraz popcorn. Pierwsza i druga część Wielokulturowego Światełka Pamięci zgromadziła 24 osoby, w tym, 7 dorosłych.

Następnego dnia, 31 października, podczas zajęć świetlicowych, nawiązując do  seansu bajkowego, rozmawialiśmy o naszych bliskich i wspólnie tworzyliśmy drzewa rodowe naszych rodzin, a rodzice pomagali swoim pociechom zapisać imiona dalszych przodków.

Zarówno pierwszy jak i drugi dzień inicjatywy sprzyjał pogłębieniu więzi rodzinnych. Powstała fotorelacja obrazująca wspólne wysiłki i dobrą zabawę. O powodzeniu wydarzenia mogą tez świadczyć opinie dzieci i rodziców oraz pytania o organizację wydarzeń o podobnym charakterze.

W inicjatywie brali udział wszyscy nauczyciele VII Ogrodu Jordanowskiego, a koordynatorem wydarzenia była Beata Mielczarczyk.