Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

VII OGRÓD JORDANOWSKI

W naszym Ogrodzie, jest miejsce dla wszystkich: małych dzieci na placu zabaw, młodzieży spragnionej sportowych atrakcji, dorosłych szukających wypoczynku (także w formie aktywnej). Jeśli jesteś zmęczony siedzeniem przy komputerze, zmienianiem telewizyjnych kanałów… przyjdź do nas!

VII OGRÓD JORDANOWSKI

- to placówka wychowywania pozaszkolnego, całoroczna z ponad 50 letnią tradycją, jedyna tego typu na Pradze Północ mieszczącą się przy ul. Namysłowskiej 21.

VIIOJ jest jedną z pięciu tego typu placówek w Warszawie. Kontynuuje tradycję idei dr Henryka Jordana z początku XX w.

Cały teren o powierzchni  ok. 13000 m2 położony wśród bogatej zieleni, z boiskami rekreacyjno – sportowymi ( piłka nożna ,siatkowa, koszykówka), górką saneczkową, amfiteatrem i bardzo skromnym placem zabaw. Tu dzieci, młodzież mogą bezpłatnie korzystać z zajęć sportowo - rekreacyjnych i świetlicowych, natomiast starsi mieszkańcy Pragi mogą odpoczywać wśród zieleni.

VIIOJ stanowi ważne ogniwo uzupełniające i rozszerzające proces edukacji i wychowania dzieci i młodzieży, prowadzi działalność wychowawczą, profilaktyczną, edukacyjną i kulturalną. Realizuje zadania określone w ustawie o Systemie Oświaty.

Współpracujemy z okolicznościowymi przedszkolami, szkołami podstawowymi, gimnazjami na terenie Pragi Północ oraz szkołami specjalnymi i placówkami wychowania pozaszkolnego na terenie Warszawy, oraz wspólnotami lokalnymi, fundacjami i stowarzyszeniami.

Realizujemy cykliczne konkursy, imprezy kulturalne i sportowo - rekreacyjne, które na stałe weszły do kalendarza placówki.

W ramach programu „Syrenka” od kwietnia do września z Biura Sportu m.st. Warszawy mamy przydzielone środki na instruktora – animatora sportu.

VII OGRÓD JORDANOWSKI

• jest ważną w systemie edukacyjnym placówką wychowania pozaszkolnego, wspierającą rodzinę i szkołę w edukacji i wychowaniu
  • zajmuje się edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży ze wszystkich sfer społecznych, również tych o niskim statusie materialnym i zagrożonych patologicznie
  • wpływa na ożywienie kulturalne Pragi Północ. Współpracuje ze wszystkimi instytucjami, dla których ważne są sprawy szeroko pojętej kultury.
  • dostrzega możliwości i zdolności wychowanków, promuje talenty, rozwija i rozbudza zainteresowania, kształtujące umiejętności społeczne.
  • posiada wykwalifikowaną, zaangażowaną oraz kreatywną kadrę nauczycieli i wychowawców, nieustannie doskonalącą swój warsztat pracy, tworzącą ciepła, rodzinną i niepowtarzalną atmosferę placówki.
  • jest organizatorem imprez integrujących społeczność lokalną. Współpracuje z placówkami oświatowymi i kulturalnymi.
  • jest miejscem czynnego wypoczynku.
  • uczy jak aktywnie i twórczo spędzać wolny czas, jako alternatywę dla zachowań niepożądanych.
  • zapewnia wielokierunkowy i wszechstronny rozwój wychowanków w przyjaznym i bezpiecznym środowisku.
  • przyciąga estetyką wnętrza oraz funkcjonalnością i nowoczesnością wyposażenia. Zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu i pracy.

BAZA VII Ogrodu Jordanowskiego to:

teren sportowo – rekreacyjny:

• siłownia na powietrzu;
  • górka saneczkowa;
  • boisko do piłki nożnej;
  • boisko wielofunkcyjne ( piłka siatkowa, koszykówka);
  • stoły do tenisa stołowego;
  • piłkarzyki;
  • stół do gry w szachy;
  • plac manewrowy dla rowerów;
  • mini plac zabaw.

nowoczesny budynek: